Meessuguhormoonid 07.06.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mind paneb muretsema meessuguhormoonide hulk veres, arst ütles, et mul on neid rohkem kui keskmiselt, aga midagi hullu pole ja et see olevat minu eripära. Tahaksin siiski igaks juhuks üle küsida, sest olen natuke mures. Menstruatsioon on muidu regulaarne, ülekaalu pole ja väga häirivalt hullu karvakasvu samuti mitte (naba juures on küll heledad karvad, mõned kasvavad ka nibude ümber ja näos on vaevumärgatavad karvad).
Panen siia ka analüüside tulemused:

Prolaktiin 478 (102 .. 496 mU/L)
Progesteroon 18.1 (nmol/L)
Testosteroon 2.05 ↑ (0.28 .. 1.73 nmol/L)
Östradiool 434.0 (pmol/L)

FSH (follikulaarfaas) 4.1 (3.5 .. 12.5 follikulaarfaas U/L)

LH (follikulaarfaas) 10.20 (2.40 .. 12.60 follikulaarfaas U/L)

Prolaktiin 354 (102 .. 496 mU/L)

Progesteroon (follikulaarfaas) 2.1 (0.6 .. 4.7 follikulaarfaas nmol/L)

Testosteroon 2.73 ↑ (0.28 .. 1.73 nmol/L)

Östradiool (follikulaarfaas) 629.8 (45.0 .. 854.0 follikulaarfaas pmol/L)

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et muretsemiseks pole põhjust. Testosterooni vähene tõus võib olla seotud sidusvalgu sisalduse muutusega vms. Teised näitajad on kõik korras ja progesterooni tõus luteaalfaasis ovulatsioonile viitav - tsükkel on hormonaalselt täisväärtuslik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.