Pidev poomistunne kurgus ning tunne nagu toit/vedelik jääks kurku kinni. 29.05.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Juba nädal aega kestnud pidev poomis ning tükitunne kurgus. Raskusi ka toidu/vedelikke neelamisel. Olenemata kas söön või joon, on tunda nagu jääks see toit/vedelik kurku kinni ning justkui läheks hingamisteedesse. Peale söögi/joogi neelamist tuleb peaaegu iga kord ette ebatavalist krooksumist. Varasemalt pole olnud selliseid probleeme. Kuna olen niigi üpris peenike ning selle nädalaga kaotatud 3 kilo teevad mulle väga suurt muret. Millest võib tingitud olla see probleem ning kelle poole pöörduda? Olen väga mures ning justkui abitu kuna ei oska midagi ette võtta. Ootan teie tagasisidet, et kiiremas korras spetsiaalse arsti poole pöörduda.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui tegemist on tõepoolest nädal tagasi tekkinud probleemiga, soovitan pöörduda EMO-sse (erakorralise maditsiini osakonda), kuhu võib pöörduda ilma saatekirjata põhimõtteliselt igaüks ägeda terviseprobleemiga. Aega ja kannatust tuleb varuda, sest ooteaeg võib olla kuni 6 tundi, kuid vajadusel vaatab Teid üle nina-kurgu-kõrvaarst, tehakse ka kõik vajalikud uuringud kompuutertomograafia ja endoskoopiani välja.
Endokriinhaigusele (kilpnäärmeptobleemile) Teie vaevused ei viita.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.