TSH näitaja. 04.05.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kuna oma endokrinoloogiga ei saanud ühendust, paluksin teie abi. TSH oli nüüd 15,46. Plaanime IVF protseduuri. Kas sellise näitajaga võiib rasedust planeerida? Praegu võtan 2 tbl. türoksiini ( 100 mikrogrammi). Millal teha uus analüüs ja kui palju praegu võtta ravimit?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH-ga 15,46 Teile küll keegi IVF-i ei tee! Kilpnäärme alatalitlus on ilmselt alakompenseeritud. Samas pole kõik nii lihtne. Et L-türoksiini annust korrigeerida, on vaja teada Teie haiguslugu, määrata lisaks FT4 ja FT3 jne. Peate ikkagi oma endokrinoloogi poole pöörduma!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.