Autoimuunne 10.03.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kas kilpnäärme alatalitus autoimmuunse haiguse tõttu võib põhjustada depressiooni ja aknet? Ravi ma ei saa, sest arst ütles, et ei pea ravima.

Lugupidamisega
34. aastane naine

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie info põhjal jääb ebaselgeks, kas Teil diagnoositi kilpnäärme alatalitlus, mis on tingitud autoimmuunsest kilpnäärmehaigusest või normtalitlusega autoimmuunne kilpnäärmehaigus. Autoimmuunset kilpnäärmehaigust ei pea ravima, kui hormoonid on korras. Kilpnäärme alatalitlust peab alati ravima, ükskõik kas põhjuseks on kilpnäärme autoimmuunne haigus, kilpnäärme eemaldamine või eelnenud radiojoodravi.
Aknet kilpnäärme alatalitlus ei põhjusta, depressioonile võib kaasa aidata küll - õieti on kilpnäärme alatalitluse ja depressiooni sümptomid mõnevõrra kattuvad ja depressiooni ravi alatalitluse foonil vähem tulemuslik. Arutage probleemi oma perearsti või oma psühhiaatriga - kui Teil tõepoolest on tehtud analüüside alusel kilpnäärme alatalitlus, tuleb ka ravida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.