Analüüsi vastused 21.02.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kuhu peaksin pöörduma TSH 0,017; A-TPO >600,0; FT3 8,66 ( ref 3,1-6,9-8); FT4 25,39 (ref 12-22).
Veel on üld S2-IgE 1333,0 (norm <87). Kõik allergeenide paneelid on positiivsed ( näit. Toiduainete paneel, Heintaimede paneel, puude paneel jne.)
Aga allergiasümptome mul ei ole.
Kuhu ma võiksin pöörduda nõuande saamiseks. Aasta tagasi määrates olid need analüüsid veidi paremad.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Miks allergeenide paneelid on positiivsed, jääb mulle mõistatuseks. Kilpnäärme osas aga mõistatust ei ole - tegemist on autoimmuunse kilpnäärmehaigusega ja sellest põhjustatud mõõduka ületalitlusega. Vajate lisauuringuid ja tõenäoliselt ka ravi. Soovitan uuesti perearsti poole pöörduda ja võtta satekiri endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.