KIPNÄÄRE. 19.01.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

vere proovi vastusest eriti aru ei saa perearst ei võta vastu enne veebruari lõppu ...TPO-Ak 360kU/I

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TPO-AK tiitri tõus viitab kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile - see on pärilik riskiseisund, mille tõttu on Teil suhteliselt suur kilpnäärme talitlushäirete risk. Kilpnäärme hormoonanalüüs on aga hetkel täiesti korras ja seega pole Teil talitlushäiret tekkinud. Kuni talitlushäiret ei ole, ei mõjuta riskiseisund kuidagi Teie enesetunnet ega põhjusta mingeid vaevusi. Ka mingit ravi Te ei vaja. Edaspidi on siiski soovitav kord aastas perearsti juures kilpnäärme talitlust kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.