Kas tegu võib olla kilpnäärme probleemiga? 29.12.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, tahan teada kas tegu võib olla kilpnäärme probleemidega?

mu sümptomid on kõhukinnisus, südame rütmihäired (jätab lööke vahele), uimasus, iiveldus, madal kehatemperatuur ja liigeste valud(jalgadele ja randmetele tekkinud ganglioni tsüstid).

Näitajad on järgmised:
TSH - 4.45 mIU/l
fT3 - 4.8 pmol/l
fT4 - 13.2 pmol/l
TPO-AK - 32 kU/l
TG-AK - 15 kU/l

Perearst leidis, et on D-vitamiini puudus, mis oli 28 ühikut. Võtsin nädal aega D vitamiini 100 µg, kuid seda võttes sümptomid ägenesid. Igal õhtul tekkisid tugevad rütmi häired, rinnus kitsas, õhupuudus ja pea valu. Kehatemperatuur oli sümptomite ajal 35.3 kaenla alt.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme alatalitlus küll Teie mureks ei ole. TSH on küll normi ülemisel piiril, kuid siiski veel normis ja FT4, FT3 on täiesti normis, lisaks on normis ka antikehade tiiter.
Kui kõhukinnisus on tõepoolest suur mure, mida aruka toitumisega parandada ei anna, tuleb pöörduda gastroenteroloogi (mao-soolearsti) poole. Südame nn. vahelööke esineb aeg-ajalt kõikidel - enamasti need ohtlikud ei ole. Igaks juhuks võib teha ööpäevase rütmimonitooringu, et probleemis selgusele jõuda. Madal kehatemperatuur Teid ei ohusta ja selle mõõtmisest võite loobuda. Liigesvalude osas võib perearst teha ära esmased reumatoloogilised testid, et tõsisemad probleemid välistada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.