TSH kõikumine väljaspool normi 03.12.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kirjutasin u kaks kuud tagasi, et TSH 0,005 ( T3 7,7 ja T4 24). Ravi ei määratud.

Kordusanalüüsi tulemus on tsh 10,28; t3 4,34; t4 11,1.

Kas kordusanalüüsi tulemus on oodatav? Kas on võimalik, et hormooni suur tõus on vastus langusele, ehk TSH reguleerubki selliselt paika?
Mainin juurde, et kaks kuud tagasi tehtud ultraheli kliinilist pilti ei andnud.

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kordusanalüüsidest on näha, et ravi mittemääramine oli õige tegu ja hormoonanalüüs korrigeerus iseenesest. Nüüd on TSH isegi normist veidi kõrgem ja FT4 normi alumisel piiril. Tõenäoliselt jälgitakse Teid edasi ja on üsna tõenäoline, et lõpuks hormoonanalüüs normaliseerub.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.