Hormonaalne düsbalanss(?) 07.11.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Lp. dr. Ambos,

Selline küsimus, et kui arstikülastuse ja hormoonide kontrollimise käigus (eelkõige progesteron, estradiol ja testosteron) tuleb välja, et esineb düsbalanssi, siis millised ravivõimalused on tänapäeval, et hormoonid tagasi tasakaalu viia? Sest et on kartus, et hormonaalravi tagajärjel võib kaal tõusta veelgi enam ja tahaks olla kindel, et sellist asja ei juhtu.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võimalusi on, kuid sellega tegelevad Eestis günekoloogid ja vajadusel endokrinoloogid-günekoloogid (sellised spetsialistid on olemas Tallinnas Ida-Tallinna Keskhaigla Naistenõuandlas ja Tartus Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinikus). Võimalused sõltuvad ikka eelkõige avastatud patoloogiast ja konkreetsest patsiendist, seega võib nende üle arutleda, kui olete analüüsid teinud ja probleemid hakkavad selguma.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.