TPO,TSH ja rasestumine 30.10.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! 18.02.2016 tehtud analüüs näitas, et TPO näit oli Ak >1300 kU/L ja 21.04.2016 tehtud analüüs näitas,et TSH 3.54 mU/l . Tehti ka kilpnäärme UH ja see oli korras.Mingit ravi peale ei pandud, öeldi ,et pean kord aastas vereproovi andma. Küsimus on, et kas antud näitudega võib rasestumine olla raskendatud?
Selle konkreetse teemaga arsti juurde pöördunud ei ole. Mõtlesin, et kui siit tuleb vastus, et oleks midagi vaja teha, siis koheselt pöördun perearsti poole.
Olen proovinud rasestuda 4 kuud ja kui muidu on rasedustest alati negatiivne olnud, siis viimane kord näitas test kaks päeva positiivset vastust, aga kaks päeva hiljem hakkasid siiski päevad - seetõttu hakkasin uurima erinevaid põhjuseid miks see nii juhtus ja mõtlen, et kas äkki antud näitajad võivad olla põhjuseks, miks rasestumine ei õnnestu. Muidugi annan endale aru, et 4 kuud on väga lühike aeg, et paanikasse sattuda, aga just see viimane kord kus test juba näitas pos vastust ja siis ikka hakkasid päevad - see paneb mind murtsema ja mõtlesin, et igaks juhuks uurin siit ka, et äkki antud näidud on liiga kõrged, et rasestumine õnnestuks. Eelmine rasedus oli 6 aastat tagasi, siis õnnestus rasedaks jääda 2-kuul ja rasedus kulges tõrgeteta.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõrge TPO tiiter näitab, et Teil on tegemist autoimmuunse türeoidiidiga - päriliku kilpnäärme talitlushäirete riski seisundiga. TSH 3,54 mIU/l on normi piires ja seega on kilpnäärme talitlus praegu korras. Kilpnäärme talitlust tuleb Teil kindlasti tulevikus kord aastas kontrollida, kuid rasestumisele ei tohiks praegu kilpnäärme poolt takistusi olla.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.