Piiripealne veresuhkur 11.10.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Hommikusest veeniverest veresuhkru näit oli piiripealne ja lasin teha glükohemoglobiini testi -tulemuseks 5,9

Kas on karta diabeeti ja kas trauma võib tõsta veresuhkurt-nimelt kukkudes tugev põlve ja sääreluu põrutus

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Glükohemoglobiini väärtus on normi ülemisel piiril. Kui ka tavaline veresuhkur on olnud piiripealne, siis võib olukorda eeldiabeedina hinnata küll.
Trauma võib tõsta veresuhkrut vahetult peale sündmust, kui vigastus on värske ja kaasneb stess ja valu. Kui vigastus on juba paranemas, siis see enam veresuhkrule ei mõju.
Teile anti aasta tagasi asjakohased soovitused. Loodan, et järgite neid ja hoiate sidet oma perearstiga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.