L tyroksiin 20.09.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere! mure selline et vytan juba üle kuuaega. L türoksiini ja juuksed langevad tohutult palju kas , on võimalik et see on rohude parast? voi see on haiguse parast ? ise elan Soomes ja rohud sain siin arst utles iga kahe nädala tagant pean rohu anust tõstma et nuud pean võtma 4 tabletti korraga, kas see on normaalne kogus , palju ei ole? hakasin väheke muretsema et tuttavatel Eestis kes ka sama probleemiga võtavad maksimum 2 tabletti , suured tanud vastamas .

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
L-türoksiin küll juukseid välja langema ei pane, küll võib seda põhjustada kilpnäärme alatalitlus. L-türoksiini annust on mul raske kommenteerida, tavaliselt muudetakse annust vastavalt hormoonanalüüside tulemustele. Tavapärane naiste asendusravi annus on 100 mcg päevas, mõnel tüsedamal ka 150 mcg, harva 200 mcg päevas. Küsige julgesti oma perearsti käest, mida viimased analüüsid näitavad ja miks ta arvab, et annust on vaja kiiresti tõsta!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.