KILPNÄÄRE JA KAALUTÕUS 02.07.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

KILPNÄÄRE ON LÕIGATUD.
L THÜROXIN HOIDIS KAALU KONTROLLI ALL.
KUNA JÄTSIN TIHTI TABLETI VÕTMATA,HAKKAS KAAL TÕUSMA.OLEN 161 CM JA 75 KG.
KAS ON LOOTUST TABLETTI KORRALIKULT VÕTTES TAAS KEHAKAAL KONTROLLI ALLA SAADA.
OLEN OMA VEAST ARU SAANUD JA VÕTAN NÜÜD KORRALIKULT.
TÄNAN NÕUANDE EEST.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie vanuses on ikka lootust kaal kontrolli alla saada. Loomulikult on eelduseks edaspidine adekvaatne asendusravi (L-türoksiini annus peab olema selline, mis kindlustaks kilpnäärme hormoonanalüüside normis püsimise). Siiski arvan, et ainult sellest ei piisa, vaid tuleb lühiaastatel ka dieedi ja liikumisega panustada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.