Näidud 20.06.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, viibin välismaal ja käisin kontrollimas kilpnääret endokrinoloogi juures. Kas saate aidata lahti seletada, mis üks või teine näit täpsemalt tähendab. Üldse kuskilt infot ei leia ja nii hea oleks, kui keegi saaks eesti keeles seletada. Sellised tulemused:

Anti TG: 9,2 mIU/l
Anti TPO: 76 mIU/l
TSH: 3,22 mU/l
T4 volný (freeT4): 15,2 pmol/l

Võtan hetkel hommikuti Euthyrox 50 ug.

Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
AntiTG ja Anti TPO on kilpnäärmevastased antikehad, mille tiitri tõus on iseloomulik kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile (mis ongi kilpnäärme alatalitluse põhjus). TSH ja FT4 on kilpnäärme hormoonanalüüsid, mis on mõlemad normi piires. Seega võite jätkata Euthyroxi samas annuses s.t. 50 mcg päevas.
Väsimuses, loiduses ja juuste kuivuses hetkel kilpnääre süüdi ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.