Liigne kehakaal 08.06.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline olen ülekaalus ja ei suuda kuidagi sellest probleemist lahti saada,ei oska kust alustada ja kuidas.Olen soovinud last aga pole saanud.Kui pikad on järjekorrad Teil? Mis uuringuid seal tehakse?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ülekaal ei ole endokriinhaigus, seda pole ka rasvtõbi. Igaks juhuks võiks perearsti juures kontrollida oma kilpnäärme talitlust - kui see on korras, ei saa endokrinoloog Teid kahjuks kuidagi aidata.
Ikka dieet ja sport, dieet ja sport. Kui kehamassiindeks ületab 40, tuleb arvesse ka baariatriline lõikus (nn. maovähendusoperatsioon). Dieedinõustamiseks võib soovitada pöördumist Eesti Diabeedikeskuse kaalukabinetti adressil Sütiste 17, Tallinn.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.