sinivesi@hot.ee 03.05.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Minu TSH 0,01 mU/l, kolesterool 6,0; LDL 3,2 mmol/l ja HDL kolesterool 2,1 mmol/l ja glükoos tühja kõhuga on 5,2.
Kas on muretsemiseks põhjust?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 0,01 mIU/l on mõõdukalt alla normi ja võiks viidata kilpnäärme ületalitlusele. Kolesterool 6,0 ja LDL 3,2mmol/l on ülemäära kõrged. Glükoos tühja kõhuga 5,2 mmol/l on normis. Tuleb uuringud määranud arstiga nõu pidada, milliseid lisauuringuid vajaksite, et selgitada, kas vajate ravi või mitte.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.