Doonorlus ja immuunsustnõrgestavad ravimid 12.04.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline küsimus, et kui naisele siirdatakse doonorneer, siis kas või kui suur tõenäosus on tal kunagi veel last saada? Olen kuulnud, et on olemas kahte sorti immuunsustnõrgestavaid tablette, mida peale doonoroppi peab eluaeg võtma, üks ravim kahjustab loodet ja teine mitte. Kuid see milline nendest ravimitest sobib just konkreetsele inimesele, selgub alles peale doonorneeru saamist. Kas see vastab tõele või kas on minginegi variant kuidagi varem testide tulemusel välja selgitada, et milline ravim konkreetselt mulle sobiks? Lihtsalt lugedes erinevaid artikleid selle kohta, kus nii mõnigi naine maailmas, kellel on lausa mitu doonorelundit siirdatud, on saanud endale bioloogilise lapse. Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks pole mina kompetentne sellele küsimusele vastama. Soovitan küsimus esitada oma nefroloogile.
Tervitades,
Anu Ambos.