TPO-Ak 06.04.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Millele viitavad järgmised kilpnäärme näitajad. Minu vereproovi tulemused on sellised:
TSH Tulemus 3.03 mlU/I
FT4 tulemus 14.68 pmol/I
TPO-Ak tulemus >1300 kU/I
Ferritiin tulemus 122.1

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme hormoonanalüüsid (TSH, FT4) on Teil korras, seega ravi Te momendil ei vaja. Kõrge TPO tiiter viitab kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile ja see tähendab, et kilpnäärme talitlushäire risk on vaatamata praegusele normtalitlusele kõrge ja analüüse tuleb teha ka edaspidi üks kord aastas (võib teha perearst). Joodi toidulisandina (kelp) tarvitada pole vaja, kuna autoimmuunne kilpnäärmehaigus ei ole seotud joodivaegusega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.