TSH näit ja rasestumine 01.04.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 2 aastat üritanud rasedaks jääda, samal ajal duphastoni süües, sest muidu ei ole menstruatsiooni. Nüüd jäin rasedaks, aga rasedus katkes 7+ nädalal. TSH on 3,26. Arst ütleb, et kõik on korras ja endokrinoloogi saatekirja vaja pole. Perekonnas esineb väga palju kilpnäärme alatalitust. Mida Teie arvate?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 3,26 mIU/l ei olnud kindlasti raseduse katkemise põhjuseks. Edaspidi võib lisaks TSH-le määrata ka kilpnäärmevastased antikehad. Kui antikehade tiiter on kõrge, võiks raseduse soovi puhul väikeses annuses L-türoksiini võtta. Kui antikehade tiiter on normis, siis pigem lihtsalt jälgige TSH taset ja kuni see jääb normi piiridesse, pole mingit ravi vaja.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.