Kilpnääre? 27.03.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere hea doktor!!

Nagu paljudki teised siin,sooviksin ka mina nõuannet.Viimasel ajal(umbes 2 kuud)on tekkinud kõri piirkonda,,poomistunne,,surumine .Tunne,nagu kael oleks,,pinge all,,Õhtuti magama minnes ei leia kaelale õiget asendit ,kohati on ajanud iiveldama just selle,,poomistunde,,pärast.Kael on valulik,pead põõrates on tunne,nagu tiriks miksit nahka pingule.Kunagi ammu käisin kilpnäärme uuringul ITKH-s ja mäletan,et mingi,,tase,,leiti,sain ka mingeid tablette.Kas on võimalik,et kilpnääre on endast uuesti märku andnud?Kahjuks pole perearstiga sellel teemal suhelnud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Aga Te suhelge kindlasti sellel teemal perearstiga! Selguse saamiseks tuleb teha vereanalüüs ja kilpnäärme ultraheliuuring. Neile uuringutele suunamine on perearsti pädevuses. Kui tehtud uuringud näitavad kilpnäärmehaigust, suunab perearst Teid edasi endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.