ravimid 28.02.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

hüpotüreoidism+autoimunne türeoidiit
Võttan l-thyroxsin 0,75 3 nädala jooksul . nüüd THG 27 oli 109
tuli välja et lisaks on madal D vitamiini sisu 34, pulss 94-104 vere rõhk 130/85 või 115/65 hüppab . mäluga probleemid . väsimus. selja valud rinna kohal paremal pool. vasaku rinna taga valud juksed langevad. Perearst ütles juua d vitamiini ja pustirnik .Kas saab võtta D vitamiini kõrval , pustirnik +vitamin b12+magnii ja "mumijo "?
vastuvõttule 07,03. Kas enne vastuvõttu ,et vereanalüüsi teha on vaja võtta l-thyroxin või mitte
Aitah

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie telegramm-stiilist on väga raske aru saada. Kui nagunii 07.03.16 endokrinoloogi vastuvõtule lähete, saate tõenäoliselt seal oma küsimustele ka vastused. Kokteil "pustirnik+vitaminb12+magnii ja "mumijo"" küll kilpnäärme alatalitlust ei ravi. Eelkõige peab ikka L-türoksiini annus piisav olema.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.