T4 tase 04.02.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
lasin kontrollida kilpnääret. TSH tase on OK 2,18, T4 aga 18,7. Murelikuks teeb T4 väga madal tase. Perearsti arvates on kõik korras. Kas ikka on?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võin Teile kinnitada, et kõik on korras. T4 ei ole tõenäoliselt tegelikult T4, sest seda analüüsi Eestis laborid üldiselt enam ei tee (erandiks ehk Ida-Virumaa), vaid FT4. FT4 normid erinevad veidi erinevate laborite vahel, kuid jäävad üldjoontes vahemikku 10-20 pmol/l. Seega ei ole FT4 18,7 pmol/l sugugi madal, vaid tõenäoliselt täiesti korras.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.