Kas peaksin aja panema endokrinoloogia vastuvõtule ,kui minu vereproovi tulemused olid TSH 3,83 ja T4V 9,3? 09.10.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Pöördusin arsti juurde väsimuse,nõrkuse ja lihasvaludega. Viis aastat tagasi pöördusin samade probleemidega, kus tuli vereproovist välja, et kilpnäärme tulemused piiripeal ja sinna see asi perearsti poolt jäi. Algul arvati ,et minu sümptomid on tingitud füüsilisest tööst. Selle nädalal pöördusin uuesti arsti juurde nende samade probleemidega ja sain vereproovi vastused ,kus kilpnäärme tulemused olid TSH-3,83 ja T4V 9,3. Minu küsimus on, kas ma peaks pöörduma endokrinoloogi arsti poole? Oleme mehega üritanud juba aasta last saada ja pole õnnestunud. Kui suurt osa on TSH numril rasestumise osas? Olen lugenud , et TSH peaks olema 0.4-2,5 vahel, et naine rasestuks.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie TSH on praegu normi piires, seega kilpnäärme alatalitlust Teil ei ole ja seega ei ole Teie vaevused - väsimus, nõrkus, lihasvalud - kilpnäärmega seotud.
Hoopis iseasi on viljatusprobleem. Kui Teie ja abikaasa olete igati uuritud ja viljatusele muud põhjust ei leita või on plaanis IVF või muud protseduurid, võib rasestumise soodustamiseks võtta väikeses annuses L-türoksiini, nii et TSH oleks nn. ideaalses vahemikus 1-2,5 mIU/l. See ei tähenda, et muidu terve naine TSH-ga 2,5-4,0 mIU/l ei rasestuks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.