Esimene vastuvõtt 17.08.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ma lähen varsti endokrinoloogia arsti juurde ning pabistan väga.Perearst ütles mulle, et mul on kilpnäärme ületalitlus.Kas saaksite veidikene seletada,mis minuga tehakse,kui lähen täiesti esimest korda sellise arsti juurde.
Millega saaks seda haigust ravida?Lõikust 100% ei taha,kardan väga väga neid.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõige tõenäolisem on, et endokrinoloogi juures tuleb anda veelkord veenist verd ja kui varem seda tehtud ei ole, suunab endokrinoloog ka kilpnäärme ultraheliuuringule. Kõigepealt tuleb kindlaks teha, kas ikka on tegemist kilpnäärme ületalitlusega ja milline haigus ületalitlust põhjustab. Lõikusravi tuleb arvesse alles viimases järjekorras, kui teised meetodid ei aita. Kõigepealt proovitakse ikka tablettidega ravida.
Arvan, et karta pole midagi. Kõik endokrinoloogid, keda ma tunnen (nii laste kui täiskasvanute omad), on sõbralikud ja lahked inimesed. Kui midagi väga kardad, või millestki aru ei saa, võib seda kohe ka arstile ütelda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.