Palun abi kasvuhormooni näitaja selgitamisel. 22.07.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Palun abi enda kasvuhormooni näitaja 0,24 mlU/L selgitamisel (referentsväärtus labori tulemuslehel <9 mIU/L). Missugused on täiskasvanul (42a.) kasvuhormooni puudulikkuse näitajad e. missuguste sümptomite olemasolul peaks kasvuhormooni puudulikuse kahtlusega inimene kaaluma endokrinoloogi vastuvõtule tulemist?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Üheainsa suvalisel hetkel tehtud analüüsi alusel pole kasvuhormooni vaegust võimalik diagnoosida. Teie kasvuhormooni tase on täiskasvanu jaoks normaalne s.t. 0-9 mIU/l (kasvuhormooni sekretsioon on pulseeriv). Diagnoosimiseks on vajalikud spetsiifilised diagnostilised testid, mida teeb üksnes endokrinoloog. Kasvuhormooni vaeguse kahtlustamiseks peab olema alust - kas teadaolev ajukasvaja, hiljuti läbitehtud koljutrauma, mõne teise hüpofüsaarhormooni vaegus vms. Teile analüüsi määranud arst aitab Teil seda ka tõlgendada ja suunab vajadusel endokrinoloogi vaastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.