Veresuhkur 12 a. lapsel 27.06.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kui kõrge on kõrge veresuhkur. Mu pojal on hommikuti üle 6-e.Alla 6 tal polegi olnud kui olen kodus kontrollinud. Kõige kõrgem on tal olnud 8 aga seda ainult korra. Veresuhkurt mõõtnud olen nüüd kuskil kuu aega aga mitte igapäev.Kas peaksin selle teemaga minema arsti jutule või on see täitsa normaalne?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan minna ikkagi esmalt perearsti jutule. Glükomeeter ei ole piisavalt täpne riist, et selle näitude alusel haigust diagnoosida. Perearst teeb veeniverest täpsustavad analüüsid ja saab selgeks, kas tegemist on algava suhkurtõvega või mitte.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.