Pearingus, madal koormustaluvus, südame pekslemine 19.05.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, 20.jaanuaril tehti mulle kolposkoopia ja päev peale seda tehti emakakaelavähi vastane vaktsiin cervarix.Peale süsti läksid kaenaalused lünfid paiste , paari päeva pärast tekkis tohutu nõrkus, silmanägemine halvenes märgatavalt, tekkis pearinglus ja minestamistunne. Kuu aja möödudes tervis paranes. Olid vaid üksikud päevad kui taas pearinglust tundsin. 27.aprillil kutsusin kiirabi kuna rinnus oli valu ja tekkis õhupuudus hoog.Mind hospitaliseeriti ja kolmel päeval tehti kardioloogia osakonnas kõiksugu uuringud, ka koormustest. Kõik analüüsid ja kompuuteruuringud olid heade näitajatega, kuid koosmustest näitas, et koormustolerantsus on väga madal.Haiglas olles tundsin, et süda lööb kiiresti ja vähimgi pingutus väsitas. Haiglast kirjutati välja, kuna süda, kopsud ja magu on korras. Peale seda läks enesetunne veel halvemaks, rinnus oli kuumav tunne, mis ühel päeval ka juba kaela poole kiirgas, tekkisid jälle minestus tunne ja pearinglus.Tänaseks päevaks on pearinglus vähenenud ja muidu päris hea olla, aga pean hästi rahulikult toimetama, ise püüan vältida igasugust liigset koormust.Süda ikka taob rinnus. Haigast kaasa antud haigusloost loen, et kilpnäärme hormoonid korras. Ikkagi tunnen, et miski on minuga korrast ära ja ma ei ole terve. Mainin veel seda, et juba lapsest saati on mul kätevärinad, muidu suudan seda kontrolli all hoida aga iga pisemgi ärrituse korras hakkavd käed värisema.Mis Te arvate, kas peaksin paluma perearstilt saatekirja endokrinoloogi vastuvõtule?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kilpnäärmehormoonid on korras, siis kilpnäärmehaigus Teie vaevuste põhjuseks olla ei saa. Igaks juhuks võiks võib-olla kontrollida ka neerupealiste talitlust, kuigi neerupealiste puudulikkusega peaks kaasnema madal vererõhk, kaalulangus, naha tumenemine ja suur soolaseisu. Teisi endokriinhaigusi ma Teie vaevustega seostada ei oska. Pidage oma perearstiga nõu, vajadusel annab ta saatekirja.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.