Valulik kilpnääre 13.05.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul algasid jaanuaris imelikud hääled kurgus. Selline korin, mis liikus kõri alaosast ülespoole. Need on päris valjud ja esinevad iga päev nö hoogudena. Kuu aega tagasi külmetusin paariks päevaks. Muud sümptomid kadusid, kuid valulik kurk jäi. See on olnud kogu aeg punane ja on valus siiani. Nüüd paar päeva tagasi avastasin, et mul on kõrisõlme juures mühk (annab tunda katsudes) ning kui seda kaelaosa, kus peaks asuma kilpnääre, katsuda, on parem pool valus. Kui pea kuklasse panna, on seda samuti tunda ning see nagu natuke takistaks kaela sirutamist. Käisin just hiljuti arsti juures südame pekslemise tõttu ning suunati kardioloogi juurde, kuhu saan kuu aja pärast. Mul on ka diagnoositud astma ja kasutan kortikosteroide. Mis see võib olla? Millise arsti juurde peaks pöörduma?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pöörduda tuleks perearsti poole, kes Teie kaela katsub ja määrab vajadusel kaela ultraheliuuringu, et selgitada, millega tegemist on. Põhimõtteliselt on võimalik kilpnäärme viiruslik põletik, mis võib näärme valulikuks muuta. Kas Teid kimbutab see tõbi või on "mühk" midagi muud, selgitab ultraheliuuring ja vastavad analüüsid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.