Kilpnäärmevähi pärimine 12.05.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu elukaaslasel on eluaeg olnud kilpnäärmevähk, Isalt Päritud, minu teada. Kui suur tõenäosus on nüüd, et kui laps temaga saada, on lapsel ka see haigus?Mehe Esimesel lapsel see juba on, ja 6-7 aastaselt lõigati tal juba midagi ära.Kas Saab üldse midagi teha tulevase lapse heaks?Praegu tarvitab rohte hydrocortison, L-thyroxin ja Florinef.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Meilis äratoodud andmete põhjal on ammendavalt vastata võimatu. Millise kilpnäärmevähi vormiga on tegemist ? (medullaarne?) Hüdrokortisoon ja florinef on hoopis neerupealiste hormoonid. Kas elukaaslasel on mingi hulgiendokriinpatoloogia? (MEN-sündroom?). Kõik need detailid omavad tähtsust, kui pärilikkusest rääkida.
Soovitan minna koos elukaaslasega teda jälgiva endokrinoloogi vastuvõtule - seal saate tõenäoliselt kõigile küsimustele vastused.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.