Mul on kurgus on takistus / lämmatus tunne? 08.05.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on suur mure.
Mul on olnud pikemat aega juba kurgus / kõris takistus tunne - lämmatus tunne.
Kohati on ja kohati ei ole.
Vahepeal oli nüüd 1 kuu paus sees, ei olnud midagi viga ja ei saanud isegi aru, et oleks selline asi olnud.
Aga nüüd juba 4´dat päeva on jälle sama asi.
Kui söön / joon midagi, tuleb pidevalt nagu takistus ette ja pean mingi imeliku nõksu (ei oska muud moodi seletada) kõris läbi tegema, et saaks ilusti neelata.
On tunne nagu oleks üks suur klomp kõris ees ja samas nagu see ka lämmatab. Kui pea kukklasse ajan, siis on parem olla ja saan ilusti hingata ja olla.
Hetkel praegusel ajal, kui Teile selle kirja kirjutan, on hetkel kõris tunne nagu miski kripeldaks seal ja on ka nagu klomp ees.
Olen käinud perearstil, et saaks uuringuteks saatekirja. Kuid tehti vaid kilpnäärme analüüsid, mis olid korras - ei ole kilpnäärmes asi.
Olen 2 korda käinud jutul, et saaks kontrolli.
Aga perearst on arvanud ka seda, et äkki on sellest, et ma olen stressis / paanika hood on vahepeal olnud mul ( 4-5 korda kokku ), arvas et ka sellest võib olla.
Aga see on liiga imelik ja tahaks mujalt kasvõi vastuse teel abi saada, sest see olemine ei ole hea ja ajab veel rohkem närvi.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Et kindlaks teha, kas kilpnääre võiks olla Teil esinevate vaevuste põhjuseks, oleks vaja teha kilpnäärme ultraheliuuring. Vereanalüüsi alusel saab selgitada kilpnäärme talitlust, kuid mahu ja sõlmelisuse osas vereproov informatsiooni ei anna. Kui ultraheliuuringul on kilpnääre normisuurune või vähe suurenenud, on vaevustel teised põhjused.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.