Toitumine kilpnäärme alatalitlusega 19.02.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on kilpnäärme alatalitlus. Perearst ütles, et see on sünnitusjärgne. Ultraheli põhjal öeldi, et pean 3 kuud võtma rohtu topelt ehk 100mg (L-Thyroxin) ning siis uuesti kontrollima minema. Kas on midagi, mida peaks sööma vähem või isegi vältima? Kas kohvi tohib juua ja kas midagi oleks hea rohkem süüa? Kas last võib imetada kui võtan 2 tabletti igal hommikul?
Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mingit erilist toitumisreziimi kilpnäärme alatalitluse puhul järgida pole vaja. Peaasi, et L-türoksiini võtmist ära ei unusta. Kohvi võib juua. Järgida võiks üldiseid tervisliku toitumise põhimõtteid.
Loomulikult võite ka last imetada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.