Rasvik 29.12.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Sooviksin teada, kas kõhurasvikul on inimese jaoks mingi tähtsus ja funktsioon? Mul eemaldati munasari ja koos sellega ka igaks juhuks rasviks vist sel põhjusel, et kasvajarakud seal levima ei hakkaks.Nüüd on nii,et võin palju süüa ja vähe liikuda,aga kaalus juurde ei võta.Kas see võib olla kuidagi selle rasvikueemaldusega seotud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõhuõõne rasvkoel ehk nn. vistseraalsel rasvkoel on oma ülesanded organismis kindlasti olemas, ainult meie teadmised sellest pole veel piisavad. Liigse kõhurasva tähendus on tervise seisukohast enamasti negatiivne - insuliinitundlikkust vähendav ja ateroskleroosiprotsessi kiirendav. Kas ka liig vähene või puuduv vistseraalne rasv võiks mingeid terviseprobleeme tekitada, pole selge. Kui pika aja jooksul energiat enam tarbite, kui kulutate, suureneb keha rasvasisaldus tõenäoliselt siiski, kuigi rasvkoe paigutus võib rasviku puudumise tõttu olla ebatüüpiline.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.