maksa ref väärtused 15.07.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
3 aastat tagasi põdesin kollatõve, kuid maksanäitajad on korrast ära - ALANIINI AMINOTRANSFERAAS (46U/I) ja ASPARTAADI AMINOTRANSFERAAS (38U/I). Arst ütleb, et kõik on korras. Pean dieeti, ei joo alkoholi, kohvi ja teed joon suhkruta, kohvi ei tarbi. Leiba söön periooditi, liha söön vähe, rasvaseid ja vürtsikaid asju ei söö juba refluksi pärast. Kas tõesti peale toidulisandi Essentiale Forte tablettide mitte mingit muud ravimit pole? 3 kuud tagasi tegin sama testi, siis olid näitajad veidi madalamad. Kas on nii, et kui inimene on kollatõve läbi põdenud, et siis näitajaid enam päris korda ei saagi.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Taas üks küsimus valel aadressil. Palun esitage küsimus gastroenteroloogile (mao-soolearstile), kes on spetsialist ka maksahaiguste alal.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.