Diabeet ja lapse saamine 02.07.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Kasutan rohtu Metforal 500 mg kaks korda päevas. Veresuhkur kõigub 6 ja 7 vahel, vahest ka alla 6. Küsimus selles kas sellises olukorras võib üldse mõelda lapse saamise peale. Ega see tulevase lapse tervist kuidagi ei mõjuta.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Lapse saamisele võib mõelda küll. Metformiin ei mõjuta kindlasti tulevase lapse tervist. Mida paremas kompensatsioonis on diabeet, seda parem on Teie sperma kvaliteet ja suuremad võimalused viljastamiseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.