Hüpertüreoos 18.04.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Pöördusin pere arsti poole mõned nädalad tagasi kaebusega, südame rütm kiire (85-100 ) lööki minutis, vere rõhk normis 120/80, aegajalt valud vasakul pool rinnus,õlas ja kaenla all,aegajalt kõht lahti,vähe kiiremini liigutades higi kukub...arst tegi vere analüüsid ja arvas,et võib olla tegemist Hüpertüreoosiga.

Analüüside vastused olid järgmised TSH - 0,52 Leukots.- 7,8 Erütrots. - 5,30 Hemoglobiin- 165 Hematokriit- 49,3 MCV- 93,9 MCH- 30,9 MCHC- 333 Kolesterool- 7,5 CRV- 4 Glükoos- 5,5.

Küsimus siis, et kas võib olla tegemist Hüpertüreoos,kuna TSH jääb normi piiresse ja kas oleks vaja lisa uuringuid teha? Ja kuna mul ei ole haigekassat siis kui palju võib umbes minna kõkide nende uuringute maksumus?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist ei ole hüpertüreoosiga (TSH normis) ja seega pole kilpnääret edasi mõtet uurida. Ka veresuhkur ja põletikunäitajad (CRV), samuti kliiniline veri on korras. Seega ei selgu tehtud uuringutest Teie vaevuste põhjus.
Edasiste uuringute vajaduse üle otsustab perearst. Tema oskab ka vähemalt umbkaudu öelda, palju need maksta võiksid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.