Rasedus ja I tüüpi diabeet 17.01.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen oma esimese lapsega 25ndat nädalat rase, I tüüpi diabeetik ja kasutan insuliinpumpa. Viimasel ajal on veresuhkrud iga päev paar korda alla 4 mmol/l läinud (3,3 ; 3,.6 jne). Kuidas see loodet mõjutab? Mul on olemas ka enda endokrinoloog, aga tema vastuvõtule lähen alles paari nädala pärast, aga sooviks kohe teada, kas see on väga hull.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei ole väga hull ja tõenäoliselt ei ole sellel ka mingit mõju lootele. Siiski tuleb olla tähelepanelik ja püüda edaspidi veresuhkru langusest hoiduda - insuliini infusiooni tuleks veidi vähendada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.