Ripsmete, kulmukarvade ja juuste meeletu väljalangevus 27.09.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

4 kuud tagasi sünnitasin tütre (rinnaga toitsin last 1 kuu). Pärast seda on välja langenud peaaegu kõik ripsmed. Juuste väljalangevus on olnud suur nii raseduse kui ka sellele järgneval ajal. Viimase 1,5 kuu jooksul on juuste väljalangevus niivõrd suur, et meelekohad on juba paljad. Vereproovi on perearst teinud: näitajad on korras. Esimene vereproov (3 kuud tagasi) näitas, et hemoglobiini tase on madal. Siis alustasin rauatablettide võtmist (Ferromax).
Kas selline juuste, ripsmete ja kulmukarvade väljalangemine võib olla tingitud kilpnäärme talitushäiretest? Millise arsti poole peaks pöörduma, et võimalikku probleemi tuvastada?

Tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui perearst tegi Teile vereproovi ja kilpnäärmehormoonid olid korras, peaks kilpnäärme talitlushäire olema välistatud. Kui perearst kilpnääret siiski ei kontrollinud, võib paluda tal seda igaks juhuks teha. Kilpnäärme autoimmuunsed haigused võivad tõepoolest peale sünnitust ägeneda ja põhjustada nii üle- kui alatalitlust. Mõlema seisundiga võib kaasneda ja suurenenud juuste väljalangemine. Igaks juhuks soovitaksin veel ka nahaarstile minna.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.