Rasestumine kilpnäärme ületalitlusega ja sellega seonduvad riskid 28.08.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, küsimus on selles, et tahaks veel ühte last saada, vanusest viimane võimalus, kilpnäärme ületalitlus on avastatud 8 kuud tagasi, olen võtnud Tiotili tablette ja TSH on normis. Kas on selline võimalus mul olemas, kas selle haiguse puhul saan ma üldse sellele mõelda? Ma mõtlen lapse saamisele ilma, et enne operatsioonile minna või joodi tbl võtta. Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme ületalitlus kelleltki viljastumisvõimet ei võta. Kui olete juba 8 kuud ravi saanud ja analüüsid en enam-vähem korras, võib varsti mõelda ravi lõpetamisest. Konkreetse korralduse annab raviarst. Peale tiotiili ärajätmist võite kohe proovida ka rasestuda. Tõenäoliselt on Teil tegemist kilpnäärme autoimmuunsest haigusest tingitud ületalitlusega ja see raseduse ajal enamasti ei ägene.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.