Kas ravimi kõrvalnähud? 13.08.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Kirjutasin teile alles, et saan kilpnäärme radiojoodi järgselt ravi kord nädalas veeni metüülpretnisolooni. Iga kord samal päeval, vahel ka järgmisel, on mul vaja väga tihti pissil käia. Öösel käin (esimesel ööl) kolm korda. Oleks see nii lihtne! Nimelt umbes7-8 aastat tagasi oli op. seoses põie pidamatusega, kui garantii anti 5-ks aastaks ja mul füüsiliselt raske töö ka. Niiet wc-sse kuivalt ei jõua, vahel püsti tõustes juba voodi kõrval loik...Kas siis see rohi võib mõjuda nii, et käin tihemini wc-s? Sest muud põhjust ma ise ei leia...Ja veel üks küsimus, saades seda ravi, mul pole kuude viisi juba liigeste valusid olnud, kui selle ravimi manustamine lõppeb, tulevad ka need tagasi??
Vastuse eest ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, metüülprednisoloon võib sundida eriti esimesel tilkinfusiooni järgsel päeval (ja ööl) sagedamini tualetis käima. Kui ravikuur lõpeb, möödub ka see vaev.
Jah, metüülprednisoloonil on tugev põletikuvastane toime, mis võib oluliselt leevendada liigesvaevusi. Ravikuuri mõju kestab tavaliselt peale selle lõppu vähemalt mõned kuud. Kui on tegemist kroonilise liigeshaigusega, tulevad aga vaevused seejärel tagasi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.