Enne prolaktiin analüüsi 06.08.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mida on vaja vältida ja millised on juhised enne seda, kui lähen tegema analüüsi prolaktiini taseme välja selgitamiseks? Küsin kuna plaanin 2 päeva enne analüüsi tegemist minna sauna. Kas kõht peab olema tühi, kui lähen seda analüüsi tegema?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võite rahuliku südamega saunas käia. Ka ei pea Te analüüsi andmise päeval olema tühja kõhuga. Küll ei soovitaks eelnevatel päevadel unetablette või rahusteid tarvitada.
Tervitades,
Anu Ambos.