Kuidas kasutada Dialevelit? 31.07.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Apteeker soovitas kõrgeneud veresuhkru puhul tarvitada Dialevelit.
Paar viimast aastat on näidud olnud kuue ümber(kõrgeim 6,2) Võtsingi Dialevelit 3 kuud järjest ja viimane hommikune veenist võetud näit 5,7
Kuidas oleks õige Dialevelt võtta, mitu kuud järjest ja kui pikki vahepause pidada?
Kas Dialevel endast ka mingit ohtu kujutab?
Mis oleks optimaalne süsivesikute arv päevas kui veresuhkur on normist juba pisut kõrgem?
Kas on olemas toiduainet, mille söömine veresuhkru näitu vähendaks?
Kuidas suhtute mustikalehe tee joomisesse, kas sellest võiks kasu olla pikemas perspektiivis?
Tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ma ei ole oma patsientidel Dialevelit kuigipalju kasutanud, kuid on jäänud mulje, et tegemist on ohutu loodusravi preparaadiga, mida võib võtta enam-vähem pidevalt kõrvaltoimeid kartmata. Lisaks või vaheldumisi Dialeveliga võib kasutada ka teisi loodusravimeid nagu näiteks musitkalehe tee. Kõige tähtsam on aga siiski toitumine ja piisav füüsiline aktiivsus. Süsivesikute puhul on oluline, et suurem osa neist oleks nn. aeglaselt imenduvad (mittemagusad) süsivesikud ja magusamaitselist kiirestiiimenduvat võiks süüa minimaalselt (või üldse mitte). Süsivesikute ööpäevane kogus 250-200g ja kui olete ülekaalus, peaks püüdma kaalu tasapisi vähendada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.