Rindade kasvamine 05.07.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tekkis huvi küsida, kui ma olen 15aastane neiu ja mul hakkas 14aastaselt menstruatsioon, mis on olnud poolteist aastat, siis kui kaua umbes kasvavad normaalsed rinnad ette, mul on nii pisikesed, et oma peopesaga saan täpselt pihku võtta need ;) Kas rinnad kasvavad suuremaks kui midagi kindlat söön või kuidas? :(

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui see saladus pole, milleks on 15-aastasel neiul vaja suuri rindu? Olete veel kõigiti füüsiliselt ebaküps ja ka rinnad pole veel täielikult välja arenenud. Vara on veel nii seksuaalsuhteks kui ammugi raseduseks ja imetamiseks. "Normaalsed" rinnad kasvavad ette u. 5 aasta jooksul ja kui suur on Teie jaoks "normaalne" sõltub pärilikust kehaerituse tüübist (vaadake ema, tädisid, õdesid). Millegi söömine või mitte söömine asja ei muuda. Menstruatsioonide algus aasta tagasi näitab, et suguline küpsemine toimub normaalses tempos ja hormonaalselt peaks kõik korras olema.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.