Nõrkus, madal vererõhk - kas kilpnäärme probleem? 21.02.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas võib olla tegu kilpnäärme probleemidega?
Umbes kaks nädalat tagasi jäin haigeks, kondid valutasid ja kõhus oli imelik tunne, palavik 38-39 ja nii umbes 2 päeva (ei olnud ei köha ega nohu). Kolmandal päeval tuli totaalne nõrkus temperatuur 35-36 ja vererõhk 95/50 - 100/60, kadus söögiisu, pea käis ringi ja paaril korral minestasin, püsti ei saanud üldse olla, nägemine on topelt, eriti parema silmaga ja peas on rõhuv tunne. Viiendal päeval hakkas iiveldama (ei oksendanud), kõht oli lahti ja oli totaalselt halb enesetunne ning algasid ka ärevushood, kuna tekkis hirm, mis mul viga on. Samuti tekkisid hingamisraskused (õhku vähe ja nagu kõri oleks turses, kägistamise tunne). Olen muidu terve olnud. Täpsustavalt veel, et olen 160 cm pikk ja kaalun 53 kg. Perearst soovitas minna erakorralisse. Erakorralises tehti südamefilm, vereanalüüsid, kopsupit. Analüüside vastused olid väidetavalt korras, ainult kõhuviirust näitas vereanalüüs. Erakorralises tilgutati soolalahust ja saadeti koju perearsti järelevalve alla. Tänaseks on sellest juba möödas pea kaks nädalat aga enesetunne on ikka halb madal vererõhk, temeratuur 35,5 pea käib ring, nägemine on topelt eriti parema silmaga, samuti perem peapool rõhub, hommikuti esineb ka kõhulahtisust ja iiveldust. Perearsti sõnul võtab mul viirusest taastumine natukene rohkem aega ja soovitas võtta Magne B6 ja Ginseng´i.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärmeprobleem kõrge palaviku , iivelduse ja kõhulahtisuse põhjustajana on väga vähetõenäoline. Kilpnäärme ületalitlus, mis sarnaseid vaevusi võiks põhjustada, ei alga kunagi nii järsku ega anna ka nii kõrget palavikku. Mis on kahelinägemise põhjuseks, on raske öelda. Igaks juhuks võiks silmaarsti juures ära käia. Kõne alla tuleb ka neuroloogiline probleem.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.