Suur väsimus 30.01.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Väsimus vaevab juba 2012 suve lõpust. Algul oli vahelduvalt, kergem ja raskem päev. Püüan hoida oma elurütmi, aga see muutub juba nagu sunnitööks. Õhku ei ole, ainevahetust nagu polekski.
Tegin südameuuringud, vere proovid jne.
Vastuseks: täiesti terve ainult kilpnääre on laisavõitu.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on tegemist kilpnäärme alatalitlusega, mille tõttu on Teile määratud ka asendusravi L-türoksiiniga. Kui asendusravi foonil on kilpnäärmehormoonid korras (nagu aru sain, saate ravi juba suvest 2012), pole kilpnääre väsimuses süüdi. Kui hormoonanalüüs näitab jätkuvalt alatalitlust, tuleb L-türoksiini annust suurendada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.