TRISEQUENS 25.10.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Soovin rasestuda ja kasutan Trisequens tablette (endokrinoloogi määratud), sest endal väba ebaregulaarne tsükkel, mis viimasel ajal kippus hoopis ära jääma. Nüüd tänu tablettidele on tsükkel väga korras, aga ikka ei ole õnnestunud rasedaks jääda. Tekkis kahtlus, kas see ravim ikka laseb mul rasestuda. Mitmendal päeval peaksin vahekorras olema, st millal toimub ovulatsioon? Äkki on asi hoopis mehes, mitte minus.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Triseguensi foonil võib rasestuda küll kui ovulatsioonid toimuvad. Tegemist ei ole rasestumisvastase vahendiga, vaid asendusravi preparaadiga. Võtmeküsimus on, mis põhjusel sellist asendusravi vajate ja kas see seisund üldse võimaldab rasestuda. Siin peate ikka oma günekoloogiga nõu pidama. Ka abikaasat tuleb kontrollida. Selleks on kõige mõistlikum pöörduda androloogi ehk meesearsti poole, kes kõigepealt tõenäoliselt teeb spermaanalüüsi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.