S-TSH vereproovis 22.10.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen mitu kuud vaevalnud põlvevalude käes. Perearsti lasi teha vereproovid ja saatis ortopeedi juurde. Ortopeed ütles, et põlved on korras, kuid probleem tundub olevat kilpnäärmega ja andis saatekirja endokrinoloogile. Hakkasin aga ise pärast uurima, et see, mis ta väitis mitte korras olevat oli S-TSH näit, mis näitab 1,780. Uurisin natuke ja tundub, et see on ju normaalne näit? Kas mul on põhjust endokrinoloogile minna?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teil on õigus, TSH 1,78 mIU/l on täiesti normis. Kilpnäärme talitlus peaks korras olema ja põlvevaludega ei tohiks Teie kilpnäärmel küll asja olla. Soovitan enne endokrinoloogile pöördumist oma analüüse ka perearstile näidata ja temaga veelkord nõu pidada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.