Kõrvalkilpnäärme haigus 11.10.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Sisearst tegi bariaatrilisele operatsioonile minekuks vereproovid ja esines kõrvalekaldeid: Vitamiin D (S-VitD) 23,2; Parathormoon (S-PTH) 9,89; Kaltsium (S-iCa) 1,51; Kaltsium (S-Ca) 2,78. sonograafia vastus: istmus 4mm, parema sagara maht 6,5ml ja vasaku maht 5,7ml, kõrvalkilpnäärmed ei ole suurenenud. Diagnoosiks pandi kõrvalkilnäärme haigus. Sise- ega ka perearstide vastuvõtuni aeg pikk, palun selgitust millega on tegu ja kas sellise diagnoosi puhul on bariaatriline operatsioon välistatud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegelikult tuleb Teil minna hoopis endokrinoloogi vastuvõtule, sest vajate lisauuringuid. Ravi pole tingimata vajalik, võite jääda ka aastateks lihtsalt jälgimisele. Kui kõrvalkilpnäärmes siiski kasvaja leitakse (ultraheliuuring pole siin ainus ega ka parim meetod), on ravi operatiivne. Bariaatrilisele lõikusele otsest vastunäidustust ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.