Kõrgenenud TSH veres 07.08.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Juhusliku vereanalüüsi käigus selgus, et mul on kõrgenenud TSH 5,4.
Teised tulemused T4 13,2 ja T3 4,77.
Millele sellised tulemused viidata võivad ja kas peaksin pöörduma arsti juurde?
Hetkel on mul rauavaegusaneemia ja võtan rauapreparaate (viimati oli hemoglobiin 113 ja ferritiin 10).
Kilpnäärme probleemiga seotuid sümptomeid ei oska väga täheldada (võib-olla olen nii harjunud?): väsimust on, aga olen seda pannud aneemia arvele, nahk on kuiv, külmatunnet esineb vahel (see on minu meelest seotud tsükliga, st. enne päevi on külmatunne), tsükkel on reeglina korras, higistamine on tavaline (paar aastat tagasi oli higistamine suur, aga siis oli mul hormoonspiraal ja pärast selle eemaldamist on jälle normaalne). Ühesõnaga, väga erilisi sümptomeid nagu ei ole. Väsimus on nagu kõige suurem probleem.
Aitäh.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tulemus võib viidata kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile. TSH tõus on minimaalne ja mingeid alatalitlusele iseloomulikke vaevusi Teil ei ole, seda enam, et FT4 ja FT3 on korras.
Soovitan pöörduda esmalt perearsti poole, kes annab ka üksikasjalikumaid selgitusi ja teeb tõenäoliselt lisauuringuid (kilpnäärmevastaste antikehade määramine, võib-olla ka ultraheliuuring). Vajadusel suunab perearst endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.