C-hepatiidi ravi ja kilpnäärme hormooni langus 26.06.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Saan C hepatiidi ravi, viimane vereanalüüs näitas kilpnäärme hormooni langust, kas see taastub ravi lõppedes? Arsti vastuvõtuni on veel aega, kas peaksin kuidagi reageerima?. Tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui saate C-hepatiidi raviks alfa-interferooni, võib see tõepoolest kilpnäärme talitlust mõjutada. Vaja oleks kilpnääret põhjalikult kontrollida ja endokrinoloogiga nõu pidada. Kui muutused on tagasihoidlikud ja enesetunne hea, võib piirduda jälgimisega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.