Liigne adrenaliin kehas ja hormoonidega probleem? 19.06.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Tahtsin küsida, et millega võib tegu olla. Igast väiksest asjast tekib kehas nagu adrenaliinimöll. Näiteks mingi täitsa tavaline olukord, kasvõi autoga teen möödasõitu või ükskõik mis natuke kerget ärevust tekitavad olukorrad mõjuvad vahel nii, et organism läheb lausa "lolliks", süda hakkab hoobilt pekslema ja ilmselt rõhu viskab ka hetkega lakke, keha hakkab tugevalt värisema, soontes on ka tunda nagu järsult voolaks midagi peale ja pilt tahab ära minna (paanikahood on eraldi teema, neid oskan eristada). Kas võib tegu olla neerupealiste probleemiga äkki? Kui psühhiaatritele räägin, siis nemad ei mõista sellist asja. Ärevuse all peavad silmas ikka mingit kohahirmu või lihtsalt ärevat seisundit, aga seda ei mõisteta päris, miks keha nii reageerib.
Teine mure on see, et viimasel ajal, lausa iga päevaga on hakanud kehale tulema juurde ja juurde maksaplekke. Tervel kehal juba neid tohutult, suuri ja väikseid ja tuleb juurde kogu aeg ja veel väljaulatuvad sünnimärgid ka, mis näiteks kaelale ja otsaette on lisandunud. Lisaks karvakasv on ka metsik, selja peale tulevad mingid imelikud mustad karvad jne.
Kas võib olla, et mul hormoonid kehas täitsa sassis omadega?
7 aastat võtsin antidepressante ka, kuni eelmise suveni ja praegu 6 kuud rahustite peal ja 10 aastat Betalocki. Kas äkki ravimid kõik segamine keeranud...
Kõige rohkem huvitab ikka see adrenaliini värk.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan esmalt siiski pöörduda oma vaevustega perearsti poole. Võib-olla oleks mõttekas kontrollida kilpnääret (ületalitluse kahtlusel) ja üle vaadata nahk ja lisanduvad sünnimärgid. Kui perearst midagi leiab, annab ta saatekirja endokrinoloogile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.